piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównamainBlogiRaz jeszcze nasz heroizm

Raz jeszcze nasz heroizm

Opublikowane

Każdy naród ma swoją eschatologię, naszej nie trzeba tu formułować. Manifestuje się tu to wszystko, co na przestrzeni wieków doświadczyliśmy od Moskali. Ten dziki naród zawsze chciał nas pozbawić naszej tożsamości i pozbawić możliwości istnienia. To nasz wróg odwieczny. Zawsze był największą ciemnością, największym nieszczęściem, jak pokazuje historia, nieszczęściem też wielu europejskich społeczeństw i narodów. Oto co pisał wielki rosyjski dysydent, pisarz i noblista, Aleksander Sołżenicyn: „Nie ma na tym świecie istoty bardziej miałkiej, bardziej bydlęcej i chamskiej niż kacap. Urodzony w nazistowskim kraju, wykarmiony propagandą nazizmu, ten prymityw nigdy nie stanie się…. Człowiekiem. Jego kraj nie ma przyjaciół – tylko albo sługusy, albo wrogowie. ten kraj jest zdolny tylko grozić, poniżać, zabijać. I aby zachować ten status przez Rosjan, szeregowy kacap jest gotów poświęcić własne życie, życie swoich rodziców i dzieci, także jakość życia własnego narodu. Zaprawdę – kacapy – to zwierzęta. Srogie, krwiożercze.”

Nic dodać, nic ująć. Europa jako taka zawsze posiadała sporo tolerancji i ta wojna zwulgaryzowała te odczucia. Cechą diabłów jest to, że tak łatwo nie odchodzą od swych ofiar, i nic dziwnego, że ta Europa okazała się zepsutą zabawką w rękach Moskali. Zaślepienie bywa nieszczęściem i wszystko teraz może się zdarzyć, wojna światowa też. Nowe cierpienie i śmierć. Dramat wielu narodów. Rosja zawsze kreowała inny świat, niż ten, który narodził się po ostatniej wojnie. Świat jaki chcą widzieć oni. Zawsze marzyła im się wielka Rosja. Zaślepieni i zdradzieccy, oczekują tylko na taką okazję. I ona się dzieje, bo marzy się Putinowi rzucenie na kolana przed nim świata. Słabo zbudowaliśmy siebie w Unii Europejskiej jako wspólnota narodów, ludzka społeczność, a przecież powinniśmy we wszystkich płaszczyznach doświadczeń być razem. Tymczasem każdy z krajów coraz mniej jest dowodem w świetle łun tej wojny na Ukrainie, właśnie na tą jedność. Raczej jest budowlą ciągle od nowa zaczynaną i walącą się

I co dalej? I to pytanie stawiam przed każdym, kto dostrzega mnogość zagrożeń dla Europy i świata. Nie możemy ciągle iść razem po śladach kiedyś już zrobionych za Hitlera. jest teraz nowy wódz, który ćwiczy nas w umieraniu. Nie możemy jednak poddać się zwątpieniu, bo stać nas raz jeszcze na heroizm, na walkę ze złem….

Jarosław na starych pocztówkachspot_img

Najnowsze na stronie

Zanim przyjmiesz małego kotka do domu.

Światowy Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego, ale dla miłośników kotów każdy dzień jest świętem. Koty przynoszą korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Przygarnięcie kota to początek długiej przygody i ważne jest, aby zapewnić mu najlepszy start. Przeczytaj jak to zrobić.

Jarosławska Droga Krzyżowa 2024

W piątek 16 lutego odbędzie się w Jarosławiu wspólna dla wszystkich parafii Droga Krzyżowa...

XXXIII Podkarpacki Festiwal Piosenki 

Zaproszenie do udziału w 33. edycji Podkarpackiego Festiwalu Piosenki "Śpiewaj razem z nami"! Organizowane...

Miłość i związki w Polsce: Najnowsze trendy i odkrycia

Najważniejsza dla Polaków w związku jest bliskość i docenianie drugiej osoby poprzez małe gesty....

Więcej

Misja Jacka Kaczmarskiego

W Instytucie Literackim w Paryżu w roku 1983 ukazała się rozmiarowo mała książeczka (dla...

Czosnek – naturalny skarbiec zdrowia

Włączając czosnek do codziennej diety możemy spodziewać się wielu korzyści zdrowotnych. Poprawa pracy serca, pomoc przy problemach grzybiczych i zapobieganie zatruciom pokarmowym to tylko początek korzystnych właściwości czosnku.

Wojny bytujące w danym nam czasie…

Na początek trochę prześmiechów z sytuacji, którą od dłuższego czasu funduje nam Unia Europejska,...