piątek, 19 kwietnia, 2024
SeoHost.pl
Strona głównamainNadesłaneMiłość i związki w Polsce: Najnowsze trendy i odkrycia

Miłość i związki w Polsce: Najnowsze trendy i odkrycia

Opublikowane

Czy świętujesz Walentynki? - grafika z badań

Najważniejsza dla Polaków w związku jest bliskość i docenianie drugiej osoby poprzez małe gesty. Lubimy przede wszystkim charakter i osobowość partnera. W Walentynki chcemy okazywać miłość i celebrować święto. Kiedy druga połówka nie chce obchodzić Walentynek, mamy z tym problem.

Jak wynika z badania „Jak Polacy sprawdzają się w związku?” serwisu Prezentmarzeń, aż 72% Polaków uważa, że prawdziwa miłość istnieje, a 76% respondentów wskazało, że świętuje Walentynki. Dla większości z nas zarówno mężczyźni jak i kobiety postrzegają miłość tak samo, są to po prostu uczucia (56%). Kiedy druga połówka nie chce obchodzić Walentynek, mamy z tym problem (53%).

W tym roku w Walentynki Polacy planują głównie wyjście do restauracji lub kina (45%), wyjazd w romantyczne miejsce (31%), pobyt w domu i miło spędzony czas (16%). Co trzeci Polak na prezenty w Walentynki przeznacza od 100 – 200 zł, a 27% ankietowanych od 200 – 300 zł.

W Walentynki najchętniej okazujemy miłość zabierając nasza drugoą połówkę na kolację (38%), romantyczny pobyt w SPA (22%), poprzez czas spędzony we dwoje obojętnie jak (21%) oraz robiąc coś spektakularnego np. lot balonem (19%). Wybierając prezenty ankietowani wskazali na kurs tańca dla dwojga (29%), voucher do realizacji (25%), wspólną sesję zdjęciową (24 %), kwiaty i mały upominek (22%). – mówi Aleksandra Skimina z serwisu Prezentmarzeń.

Co trzeci Polak uważa, że w związku najważniejsze jest docenianie drugiej osoby (39%) i pokazywanie, że jest dla nas najważniejsza (31%). Filarem udanego związku są codzienne małe gesty (36%), szacunek i zaufanie (25%), rozmowa i wsparcie (22%). Co ciekawe namiętność i seks jako fundamenty relacji wskazuje jedynie 17% ankietowanych.

Kobiety wyrażają miłość głównie poprzez chęć bycia blisko (35%). Mówią „kocham Cię” (22%), a także kupują prezenty (23%). Mężczyźni głównie wręczają kwiaty, zabierają na kolacje (37%), także kupują prezenty (25%) i po prostu mówią „kocham Cię” (22%).

Najbardziej w drugiej osobie doceniamy charakter (31%), osobowość (28%), dobroć, uczciwość, prawdomówność (22%) oraz inteligencję (19%). Partner w związku najbardziej imponuje nam umiejętnością obracania życia w przygodę (33%), wsparciem emocjonalnym (27%), wspólnym odciążeniem w obowiązkach (21%) oraz pogodą ducha i optymistycznym podejściem (19%).

Wybierając relację najczęściej kierujemy się wspólnym kierunkiem i perspektywą życia (36%), zaradnością partnera (28%), chęcią posiadania dzieci (27%), mniej ważne są dla nas poglądy religijne (9%). Najczęstsze gesty, które wyrażają miłość to głaskanie i trzymanie za rękę (29%), przytulanie (26%), całowanie (25%) oraz seks (20%). Aż 89% ankietowanych nie wybaczyłoby zdrady i dla 67% ważna jest formalizacja w związku.

Badanie sondażowe „Jak Polacy sprawdzają się w związku” zostało zrealizowane przez serwis Prezentmarzeń na próbie 1342 respondentów w formie ankiety online i w punktach stacjonarnych w lutym 2024.

Jarosław na starych pocztówkachspot_img

Najnowsze na stronie

LXXVII nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

Porządek obrad LXXVII nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Jarosławskiego: 1. Otwarcie sesji. 2. Stwierdzenie prawomocności...

Niepubliczne Przedszkole Akademia Uśmiechu w Jarosławiu

https://www.youtube.com/watch?v=xNCcxvGzsIo Święta Zmartwychwstania - film z Niepublicznego Przedszkola Akademia Uśmiechu w Jarosławiu. POD24

Wiosenne zioła

Jakie są korzyści zdrowotne płynące ze spożywania wiosennych ziół takich jak pokrzywa, pędy sosny,...

Czy wielkanocne pyszności są odpowiednie dla psa i kota?

Wielkanoc to święto, które najczęściej spędzamy w gronie najbliższych, przy wspólnym stole, celebrując wspólny...

Więcej

Czy wielkanocne pyszności są odpowiednie dla psa i kota?

Wielkanoc to święto, które najczęściej spędzamy w gronie najbliższych, przy wspólnym stole, celebrując wspólny...

Jakie są współczesne Polki?

Współczesne Polki są przebojowe, silne i niezależne, a także szalone i chętne przygód. Wśród...

Zanim przyjmiesz małego kotka do domu.

Światowy Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego, ale dla miłośników kotów każdy dzień jest świętem. Koty przynoszą korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Przygarnięcie kota to początek długiej przygody i ważne jest, aby zapewnić mu najlepszy start. Przeczytaj jak to zrobić.