środa, 19 czerwca, 2024
SeoHost.pl
Strona głównaZapowiedzi wydarzeńKoncert The Ambassadors Rock Band

Koncert The Ambassadors Rock Band

Opublikowane

Koncert The Ambassadors Rock Band - Jarosław 2022

Koncert The Ambassadors Rock Band odbędzie się 18 października (wtorek) o godz. 17.00 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina.

Wstęp wolny. Wejściówki do odebrania w godz. 14.00 – 19.00 na portierni ZPSM w Jarosławiu. (od 11 10 2022)

Więcej o zespole „Ambassadors”

Amerykańscy lotnicy zagrają dla polskiej publiczności- trasa koncertowa „Ambassadors” Rock Band 

Rokowy zespół „Ambassadors”, który powstał w ramach United States Air Forces In Europe Band (USAFE Band), po raz kolejny będzie koncertować w Polsce. Amerykańscy lotnicy zagrają dla polskiej publiczności cywilnej i wojskowej. Poprzednio „Ambasadorzy” odwiedzili Polskę w 2019 roku. Koncerty planowane na rok 2020 i 2021 uniemożliwiła pandemia, jednak wspólnym wysiłkiem członków zespołu i Konsulatu w Krakowie udało się wtedy zorganizować warsztaty wokalne, instrumentalne i motywacyjne dla młodzieży szkół muzycznych I i II stopnia na terenie Polski południowej. Zajęcia online dały szansę młodym polskim muzykom, aby uczyć się od wybitnych instrumentalistów. 

Łączy nas muzyka 

Tournée wpisuje się w wieloletnie dążenia Departamentu Stanu i Konsulatu USA w Krakowie w umacnianie amerykańsko-polskich więzi kulturowych poprzez programy społeczne, muzykę i sztukę. Zespół wykona na żywo covery znanych amerykańskich piosenek – od klasyki po aktualne przeboje. W programie usłyszymy także muzykę filmową z największych hollywoodzkich produkcji, hity znane z desek brodwayowskich teatrów, nowoorleański jazz a to wszystko przeplecione rockowymi brzmieniami i odrobiną swingu.  

USAFE Band kiedyś i dziś 

Zespół powstał w 1943 roku jako 386. zespół wojskowy Sił Powietrznych Armii Stanów Zjednoczonych i liczył pięciu członków. Szybko rozrósł się do 45 osób. Głównym celem ich działania było zapewnianie rozrywki kulturalnej żołnierzom amerykańskim i podnoszenie ich morale na frontach. Oprócz grania tradycyjnej wojskowej muzyki podczas ceremonii i parad, członkowie utworzyli zespół, który występował na wieczornych imprezach, grając popularną w tamtych czasach muzykę swingową, skomponowaną między innymi przez majora Glenna Millera z Army Air Corps. W 1944 roku amerykańcy lotnicy zostali przeniesieni do Europy. Początkowo przez krótko stacjonowali na przedmieściach Paryża, następnie (do 1977 roku) w Wiesbaden. Obecnie siedzibą zespołu jest Baza Lotnicza Ramstein w Niemczech.  

Dziś USAFE Band jest światowej sławy zespołem muzycznym składającym się z 45 muzyków w służbie czynnej, w ramach Dowództwa Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Europie – Sił Powietrznych Afryki i jedynym tego typu stacjonującym w Europie. USAFE Band gra prawie 300 koncertów rocznie. Równocześnie gości w wielu programach radiowych i telewizyjnych. Dzięki temu ich muzyka dociera do milionów odbiorców w Europie i promuje nasze wspólne więzi kulturowe, współpracę i partnerstwo. 

Misja USAFE Band 

Tegoroczna trasa Zespołu Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Europie (USAFE Band) obejmie występy w dziesięciu polskich miastach od Dolnego Śląska, przez województwo Opolskie, Śląskie, Małopolskie aż po Podkarpackie (pełna lista poniżej). Trasa koncertowa ma podkreślić przyjaźń polsko-amerykańską oraz siłę sojuszu transatlantyckiego. Misją „Ambassadors” Rock Band jest pokazywanie różnorodności Ameryki poprzez muzykę, która – jako forma komunikacji – pomaga łączyć kultury ponad barierami językowymi oraz umacniać relacje międzynarodowe pomiędzy USA, Polską i całym regionem wschodnim. Te z kolei wzmacniają dyplomatyczną przyszłość i zbiorowe bezpieczeństwo. Przez muzykę chcą z jednej strony wyrazić trwałe zaangażowanie w sprawy sojuszników z NATO oraz całej wolnej i pokojowej Europy, z drugiej pokazać inne oblicze amerykańskiej armii.  

nadesłane

Jarosław na starych pocztówkachspot_img

Najnowsze na stronie

Dobro którego oczekujemy

Dwie Europy, ta zachodnia i środkowo wschodnia, tak sobie podobne i zarazem tak bardzo...

Pożyjemy zobaczymy…

Nawet w zniewolonym przez politykę oraz służby specjalne człowieku pozostaje nosicielem myśli wolnej. Jak...

Wiosenna Ochrona Oczu: dieta, okulary i innowacyjne metody

Wiosna to czas kiedy nasze oczy narażone są na większą ilość szkodliwych czynników. W...

Noc Zwiedzania Rynku – Jarosław 2024

Zapraszamy na wyjątkową Noc Zwiedzania Rynku w Jarosławiu, która odbędzie się 18 maja. To...

Więcej

Noc Zwiedzania Rynku – Jarosław 2024

Zapraszamy na wyjątkową Noc Zwiedzania Rynku w Jarosławiu, która odbędzie się 18 maja. To...

Edukacyjne Widowisko: Polacy, którzy Zmienili Świat

Biuro Niepodległa, Urząd Miasta Jarosławia oraz Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki zapraszają na bezpłatne,...

Giełda Staroci

Jeśli szukasz ciekawych i oryginalnych przedmiotów z przeszłości, zapraszam na Giełdę Staroci. To miejsce, gdzie możesz kupić, sprzedać lub wymienić antyki, starocie, militaria i wiele więcej. Znajdziesz tu zarówno drobne bibeloty, jak i prawdziwe dzieła sztuki.