niedziela, 14 kwietnia, 2024
SeoHost.pl
Strona głównamainBlogiJarosław w nowym świetle? Przerabiania zdjęć za pomocą AI

Jarosław w nowym świetle? Przerabiania zdjęć za pomocą AI

Opublikowane

Przerabianie fotografii na obrazy w stylu malarstwa za pomocą sztucznej inteligencji to praktyka, która pozwala nam odkryć nowe aspekty w obrazie i uwydatnić jego piękno. Jednym z najbardziej popularnych trendów w tej dziedzinie jest tworzenie obrazów w stylu wielkich mistrzów, takich jak Vincent van Gogh, Paul Cézanne, Amedeo Modigliani czy Pablo Picasso.

Przerobione zdjęcia Jarosławia

Dzięki odpowiednim algorytmom sztucznej inteligencji, zdjęcia Jarosława zostały przerobione na obrazy w stylu tych artystów. Przerabianie zdjęć na malarstwo w stylu van Gogha, Cézanne’a, Modiglianiego czy Picassa pozwala na uchwycenie nastroju i stylu tych artystów. Wprowadza do zdjęć nowe, bardziej artystyczne elementy.

Jednakże, takie przeróbki nie są pozbawione kontrowersji. Istnieje ryzyko utraty autentyczności obrazu, co jest szczególnie ważne w przypadku zdjęć, które mają dokumentować rzeczywistość. Dodatkowo, manipulacja obrazem za pomocą sztucznej inteligencji może wpłynąć na sposób, w jaki postrzegamy rzeczywistość i emocje, które wywołuje obraz.

Mimo to, przerabianie zdjęć na obrazy stanowi fascynującą i inspirującą praktykę. Dzięki niej możemy odkrywać nowe aspekty naszych ulubionych fotografii i dostrzegać w nich piękno, które było nam wcześniej nieznane. Jednakże, powinniśmy stosować tę technologię z rozwagą i szacunkiem dla autentyczności fotografii oraz dla postrzegania świata w sposób, który odpowiada naszym rzeczywistym doświadczeniom.


Istnieją różne narzędzia AI do obróbki zdjęć, ilustracji i wideo, które oferują różne funkcje i efekty. Niektóre z nich to Photo Refiner (poprawa rozdzielczości), Face Refiner (poprawa twarzy), Enpainter (styl malarza), Moving Photo Maker (konwersja zdjęcia na wideo), Line Drawer (rysowanie liniowe), Mono Painter (kolorowanie) czy Portrait Drawer (generowanie portretów).
Przerabianie selfie na klasyczne portrety za pomocą AI jest jednym z popularnych trendów w internecie. Istnieją strony internetowe, które wykorzystują generatywną sieć kontradyktoryjną (GAN), czyli zbiór algorytmów AI zdolnych do samodzielnego uczenia się, aby przekształcić selfie użytkowników w portrety przypominające dzieła sławnych malarzy.

Jarosław na starych pocztówkachspot_img

Najnowsze na stronie

Niepubliczne Przedszkole Akademia Uśmiechu w Jarosławiu

https://www.youtube.com/watch?v=xNCcxvGzsIo Święta Zmartwychwstania - film z Niepublicznego Przedszkola Akademia Uśmiechu w Jarosławiu. POD24

Wiosenne zioła

Jakie są korzyści zdrowotne płynące ze spożywania wiosennych ziół takich jak pokrzywa, pędy sosny,...

Czy wielkanocne pyszności są odpowiednie dla psa i kota?

Wielkanoc to święto, które najczęściej spędzamy w gronie najbliższych, przy wspólnym stole, celebrując wspólny...

Rządowe bunkry

Dwadzieścia kilometrów od Bonn, byłej "zastępczej" stolicy RFN, wybudowano w czasach zimnej wojny rządowy...

Więcej

Wiosenne zioła

Jakie są korzyści zdrowotne płynące ze spożywania wiosennych ziół takich jak pokrzywa, pędy sosny,...

Rządowe bunkry

Dwadzieścia kilometrów od Bonn, byłej "zastępczej" stolicy RFN, wybudowano w czasach zimnej wojny rządowy...

Blisko, blisko, coraz bliżej ….wiosna

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Ta meteorologiczna rozpoczęła się 1 marca. Data przyjęta przez...