czwartek, 8 czerwca, 2023
Strona głównamainNadesłaneGdy na twarzy widać stres...

Gdy na twarzy widać stres…

Opublikowane

Stres działa destrukcyjnie na cały nasz organizm. Jego efekty widać niestety także na twarzy. Ziemista i pozbawiona blasku cera, pojawiające się zmarszczki, nadwrażliwość skóry, ale także napięcie mięśni – to wszystko pochodne stresu odbijające się na naszym wyglądzie. Jednym ze sposobów walki ze stresem może być zastosowanie masaży twarzy.

Manualna terapia twarzy może okazać się bardzo pomocna w poprawie naszego wyglądu, ale także samopoczucia. Za pomocą głębokiego masażu twarzy specjalista może działać kompleksowo na wiele poziomów tkanek głębokich, powięzi, mięśni i przyczepów mięśniowych, co pozwala zmniejszyć uczucie stresu i nieprzyjemnego napięcia. W efekcie u osoby masowanej niwelowane jest napięcie mięśniowe i zmniejsza się sztywność mięśni twarzy.

Za pomocą regularnie i profesjonalnie wykonywanych masaży twarzy może relaksować mięśnie, ale również wzmacniać kondycję samej „zestresowanej skóry”. Intensywne ruchy w trakcie realizacji masażu sprzyjają stymulacji i odżywieniu skóry twarzy. Masaż liftingujący wykonywany przez specjalistę, pozwala przywrócić skórze blask i zwiększyć jej jędrność. Korzyści dla masowanej skóry twarzy jest znacznie więcej, gdyż dzięki masażom można także pobudzić produkcję kolagenu i elastyny, dotlenić skórę oraz wspomagać jej naturalną regenerację. Dobrze wykonany masaż poprawia również metabolizm komórkowy, co pozytywnie wpływa na wizualny efekt odmłodzenia twarzy.

Masaż to naturalna forma łagodzenia skutków stresu, która jak w przypadku masażu twarzy, może także pozytywnie oddziaływać na nasz wygląd, poprawiając kondycję skóry i jej napięcie. Podczas masażu terapeuta wykonuje zarówno powolne, jak i szybkie ruchy, te pierwsze mają służyć relaksacji, z kolei drugie, a więc intensywne, mają stymulować skórę. – tłumaczy Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy.

Stres jest łączony także z coraz częściej występującym bruksizmem, który według szacunków może dotykać już nawet połowy populacji. Nieleczony może powodować silne bóle głowy czy nawet problemy ze słuchem i wzrokiem. Zaciskając zęby czy zgrzytając nimi odreagowujemy codzienne napięcie, którego dziś mamy zdecydowanie za dużo. Bruksizm to schorzenie psychogenne o podłożu stresowym, nieleczony może prowadzić do poważnych powikłań, w tym przewlekłego bólu głowy i zmian w stawach skroniowo-żuchwowych. 

Masaż twarzy może być jednym z elementów wykorzystywanych w łagodzeniu skutków bruksizmu, gdyż jest bardzo pomocny w niwelowaniu napięcia mięśniowego, a przede wszystkim zmniejszeniu sztywności mięśni twarzy. Zwłaszcza masaż głębokich partii twarzy, docierający do często trudno dostępnych części mięśni i ich przyczepów zmniejsza uczucie stresu i nieprzyjemnego napięcia. Fenomenalną metodą pracy, która się bardzo sprawdza w takich przypadkach jak dolegliwości towarzyszące bruksizmowi, jest także masaż transbukalny, czyli manipulacje przeprowadzane na tkankach miękkich wewnątrz ust. – wyjaśnia Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy.

W dzisiejszych czasach, przy szybkim i intensywnym tempie życia niezwykle ważne jest, aby nauczyć się radzić sobie ze stresem. Jedną z metod, która może nam w tym efektywnie pomóc, a dodatkowo pozytywnie wpłynąć na nasz wygląd poprawiając kondycję skóry, jest masaż. Twarz to nasza wizytówka, dlatego warto rozważyć skorzystanie z manualnej terapii twarzy, która sprzyja zwalczaniu objawów stresu widocznych na naszej skórze.

Najnowsze na stronie

Offroad w zgodzie z przyrodą – nowy kompleks do uprawiania sportów samochodowych w Polsce

Offroad to jazda pojazdem po nierównym terenie, takim jak piasek, żwir, koryta rzek, błoto, śnieg, skały i inne naturalne podłoża. Offroad może być uprawiany zarówno rekreacyjnie, jak i sportowo, z użyciem pojazdów specjalnie przystosowanych do tego celu. Jak to robić w zgodzie z przyrodą?

Muzyczne niespodzianki z Chórem i Orkiestrą ZPSM w Jarosławiu

"Muzyczne niespodzianki” - Chór i Orkiestra Państwowych Szkół Muzycznych II st. w Jarosławiu, pod kierownictwem Martyny Lasoty. Koncert, który jest częścią Muzycznych Debiutów, odbędzie się 3 czerwca 2023 roku, o godzinie 18.00 w Sali koncertowej ZPSM w Jarosławiu.

LXV sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

Porządek obrad LXIII sesji Rady Powiatu Jarosławskiego, która odbyła się 29 maja 2023 roku, objął m.in uchwały zmieniające uchwałę budżetową na rok 2023.

80 Rocznica Zbrodni Wołyńskiej

13 czerwca Jarosław upamiętni ofiary zbrodni wołyńskiej do której doszło 80 lat temu. Stary Cmentarz, wtorek 13 czerwca, godzina 13.00.

Więcej

Offroad w zgodzie z przyrodą – nowy kompleks do uprawiania sportów samochodowych w Polsce

Offroad to jazda pojazdem po nierównym terenie, takim jak piasek, żwir, koryta rzek, błoto, śnieg, skały i inne naturalne podłoża. Offroad może być uprawiany zarówno rekreacyjnie, jak i sportowo, z użyciem pojazdów specjalnie przystosowanych do tego celu. Jak to robić w zgodzie z przyrodą?

Dzień Matki to nie tylko kwiaty – odkryj oryginalne pomysły na prezenty dla mamy 

Zaskoczenie, radość i dopasowanie - co cechuje idealny prezent na Dzień Matki według badania serwisu Prezentmarzeń

Jak wzmocnić włosy na wiosnę?

Wskazówki, co robić w przypadku problemów z włosami po zimie. Jak przywrócić włosom witalność.