środa, 29 maja, 2024
SeoHost.pl
Strona głównamainNadesłaneFundacja Świętego Mikołaja poszukuje zdalnych wolontariuszy

Fundacja Świętego Mikołaja poszukuje zdalnych wolontariuszy

Opublikowane

Fundacja Świętego Mikołaja, która od ponad 20 lat skupia się na pomocy dzieciom w trudnej sytuacji, po raz kolejny organizuje nietypowy wolontariat i do udziału w nim zaprasza uczniów z całej Polski. Na pomocnika Świętego Mikołaja można się zgłosić przez Internet do końca października. Wystarczy wypełnić krótki formularz dostępny na stronie mikolaj.org.pl.

Każdego roku w grudniu Fundacja Świętego Mikołaja wysyła listowne podziękowania swoim darczyńcom. W pisaniu świątecznych listów wspierają fundację stali wolontariusze, ale listów do napisania w tym roku jest tak wiele, że poszukiwani są kolejni pomocnicy. Miejsce zamieszkania nie ma znaczenia, bo wolontariat odbywa się zdalnie. Jedyny warunek – trzeba się zgłosić do końca października. Dla uczniów z całej Polski to możliwość wsparcia działań fundacji, ale także otrzymania dodatkowych punktów za wolontariat na świadectwie.

Mimo pandemii i zamkniętych szkół w poprzednim roku szkolnym w pomoc fundacji zaangażowało się ponad pięciuset wolontariuszy z całej Polski. Dzięki nim wysłaliśmy tysiące listów do naszych darczyńców. Bardzo się cieszymy, że nasza coroczna akcja ręcznego pisania listów z podziękowaniami odbija się spotyka się z tak pozytywnym odbiorem wśród uczniów i przynosi tak wielką radość darczyńcom fundacji. – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Do wolontariatu uczniowie mogą zgłaszać się indywidualnie lub za pośrednictwem szkolnych opiekunów koła wolontariatu czy wychowawców, którzy zgłoszą większą grupę chętnych. Liczba listów do napisania jest ograniczona, więc warto pospieszyć się ze zgłoszeniem. W akcji może wziąć udział każdy chętny uczeń, najważniejsze jest to, żeby listy były ładnie napisane. Według wyliczeń fundacji napisanie jednego listu zajmuje średnio pół godziny, więc za każde dwa napisane starannie listy, zostanie zaliczona jedna godzina wolontariatu. Po zakończeniu zadania każdy wolontariusz otrzyma zaświadczenie z podaną liczbą godzin.

Aby zgłosić się do akcji i zostać wolontariuszem Fundacji Świętego Mikołaja należy wypełnić formularz dostępny na stronie fundacji: www.mikolaj.org.pl/wolontariat2021

Wysyłanie napisanych ręcznie przez wolontariuszy listów do darczyńców to już nasza świąteczna tradycja. Jak pokazała zeszłoroczna akcja, dla wielu dzieci był to pierwszy w życiu ręcznie napisany list, wiele z nich robiło sobie pamiątkowe zdjęcia przy pisaniu, niektórzy dodatkowo ozdabiali listy, a najmłodsze dzieci, którym pisanie szło gorzej – malowały Świętego Mikołaja. Wszystko po to, żeby mimo pandemii zaangażować się w działania naszej fundacji i w wyjątkowy sposób podziękować naszym darczyńcom. – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Proponując uczniom z całej Polski zdalny wolontariat fundacja promuje także ideę angażowania się w działania organizacji pozarządowych od najmłodszych lat. Niestety z powodu pandemii w zeszłym roku szkolnym wiele szkolnych programów wolontariatu zostało zawieszonych. Bieżący rok szkolny toczy się także w covidowej rzeczywistości, dlatego warto stwarzać szansę dzieciom i młodzieży na udział w zdalnym wolontariacie, jak robi to na przykład Fundacja Świętego Mikołaja.

O Fundacji Świętego Mikołaja

Fundacja Świętego Mikołaja działa od 2002 roku (www.mikolaj.org.pl). Wcześniej, od 1998 roku, istniała jako nieformalna grupa przyjaciół. Obecnie jej działalność skupia się na fundowaniu stypendiów dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin (program „Stypendia św. Mikołaja”). Przez 18 lat funkcjonowania przeprowadziła blisko 40 kampanii społecznych, wspomagając ok. 8 tys. młodych ludzi. Wsparciem obejmowała m.in. rodzinne domy dziecka i samotne matki. Fundacja Świętego Mikołaja jest laureatem Europejskiej Nagrody Obywatelskiej 2011, nagrody Ubi Caritas 2008, TOTUS 2006 oraz Pro Publico Bono 2005. Otrzymała także wyróżnienie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania w 2008 roku.

Więcej o Fundacji Świętego Mikołaja: www.mikolaj.org.pl

Jarosław na starych pocztówkachspot_img

Najnowsze na stronie

Pożyjemy zobaczymy…

Nawet w zniewolonym przez politykę oraz służby specjalne człowieku pozostaje nosicielem myśli wolnej. Jak...

Wiosenna Ochrona Oczu: dieta, okulary i innowacyjne metody

Wiosna to czas kiedy nasze oczy narażone są na większą ilość szkodliwych czynników. W...

Noc Zwiedzania Rynku – Jarosław 2024

Zapraszamy na wyjątkową Noc Zwiedzania Rynku w Jarosławiu, która odbędzie się 18 maja. To...

Edukacyjne Widowisko: Polacy, którzy Zmienili Świat

Biuro Niepodległa, Urząd Miasta Jarosławia oraz Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki zapraszają na bezpłatne,...

Więcej

Wiosenna Ochrona Oczu: dieta, okulary i innowacyjne metody

Wiosna to czas kiedy nasze oczy narażone są na większą ilość szkodliwych czynników. W...

Czy wielkanocne pyszności są odpowiednie dla psa i kota?

Wielkanoc to święto, które najczęściej spędzamy w gronie najbliższych, przy wspólnym stole, celebrując wspólny...

Jakie są współczesne Polki?

Współczesne Polki są przebojowe, silne i niezależne, a także szalone i chętne przygód. Wśród...