niedziela, 14 kwietnia, 2024
SeoHost.pl
Strona głównamainBlogiDobrzy, mili ludzie na świecie....

Dobrzy, mili ludzie na świecie….

Opublikowane

Mała dziewczynka osłania rączką oczka, śledząc lecącego, błyszczącego w słońcu ptaka. Zapomniała, czego uczył ją dziadek! Nie patrz i uciekaj do babci w piwnicy. To nie jest dobry ptaszek, jest zły i zabija dzieci! Bywają chwile kiedy dzieci zapominają o przestrogach, są ufne nawet kiedy jest wojna. stoją i obserwują spłoszone nagle ptaki i wtedy błysk, huk i mała przestrzeń podwórka staje się ogniem i dymem, a wokoło wysokie domy kruszą się i rozpadają z łomotem. I to podwórko jak i inne, te na całej ulicy, także szkolne boiska, place zabaw, pokrywają szeregi krzyży z fruwającymi wstążkami. posępny pejzaż tej wojny dzikiej i okrutnej, bezlitosnej także dla dzieci.

Internetowy świat obiegła piosenka, którą przepięknym głosem w swym dramatyzmie wyśpiewała mała dziewczynka z oczami pełnymi łez….

Dobrzy, mili ludzie na świecie,
Zabierzcie od nas wojnę,
Która zabiła tyle niewinnych dzieci…

Europa, świat cały nie płacze nad ludzkim nieszczęściem i biedą. Jesteśmy cali w rozbłyskach minionego czasu rozkwitu dobrobytu, wspaniałej koniunktury czasu rozwieszonego po wojnie pokoju. Trwamy, żyjemy, więc po co nam ginąć za jakimiś Ukraińcami. A ta Ukraina coraz bardziej traci równowagą w tym niezasłużonym cierpieniu już ponad trzy miesiące. A statystyki mówią o blisko 400-stu ofiarach właśnie dzieci, a ponad 500-set rannych. a te tysiące wywiezione w głąb Rosji? Zapewne Moskale zechcą je „usynowić” dla matiuszki Rosji. Trwanie oraz zmienność frontów i pól walki, wszędzie już z cuchnącym prochem w powietrzu, z widokami spalonej ziemi, z gruzowiskami miast i wsi, z tymi utajonymi grobami, bestialsko pomordowanych ludzi, w tym także dzieci, a przecież wiele palono w objazdowych krematoriach. Dzicz i bestialstwo, bo taka jest ta wojna. Ruskie komendy – agoń! Niby takie swojskie, a przecież obce, znienawidzone. I te pijane głosy żołdaków, nad nimi znów czerwone sztandary z sierpem i motem. Kiedyś śpiewaliśmy: „sierpem i młotem wal czerwoną hołotę „. Było, minęło. Minęło? Należy walić w tę zbójecką hołotę razem z Ukraińcami, bo kiedy oni poniosą klęskę, będzie to też nasza klęska. Nas wszystkich na tym świecie.

To ich wojna, nie nasza i zapewne wielu tak myśli. Aż przyjdzie, rozleje się pod ich drzwi. I zamknie się wieko trumny. i nie płacz już moje dziecko, bo są na tym świecie dobrzy, mili ludzie. Jest ich więcej niż tych złych, bezmyślnych i zapatrzonych we własny pępek. ten świat da radę ze złem. Nie patrz na te żelazne ptaki, biegnij do schronu i słuchaj dziadka, bo on przeżył już jedną wojnę, a może nawet dwie i pewnie na trzecią nie ma już siły, ale jest mądry….

Jarosław na starych pocztówkachspot_img

Najnowsze na stronie

Niepubliczne Przedszkole Akademia Uśmiechu w Jarosławiu

https://www.youtube.com/watch?v=xNCcxvGzsIo Święta Zmartwychwstania - film z Niepublicznego Przedszkola Akademia Uśmiechu w Jarosławiu. POD24

Wiosenne zioła

Jakie są korzyści zdrowotne płynące ze spożywania wiosennych ziół takich jak pokrzywa, pędy sosny,...

Czy wielkanocne pyszności są odpowiednie dla psa i kota?

Wielkanoc to święto, które najczęściej spędzamy w gronie najbliższych, przy wspólnym stole, celebrując wspólny...

Rządowe bunkry

Dwadzieścia kilometrów od Bonn, byłej "zastępczej" stolicy RFN, wybudowano w czasach zimnej wojny rządowy...

Więcej

Wiosenne zioła

Jakie są korzyści zdrowotne płynące ze spożywania wiosennych ziół takich jak pokrzywa, pędy sosny,...

Rządowe bunkry

Dwadzieścia kilometrów od Bonn, byłej "zastępczej" stolicy RFN, wybudowano w czasach zimnej wojny rządowy...

Blisko, blisko, coraz bliżej ….wiosna

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Ta meteorologiczna rozpoczęła się 1 marca. Data przyjęta przez...