piątek, 19 kwietnia, 2024
SeoHost.pl
Strona głównamainNadesłaneDIY – trend na własnoręczne dekoracje i prezenty

DIY – trend na własnoręczne dekoracje i prezenty

Opublikowane

Gdy aura nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, chętnie poszukujemy nowych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Potrzeba oderwania się od codziennej rutyny i pozbycia się stresu sprawia, że coraz chętniej rozwijamy umiejętności w myśl hasła DIY, czyli „do it yourself”. Tworzenie świec, biżuterii czy naturalnych kosmetyków a nawet warsztaty tapicersko – meblarskie to tylko niektóre pomysły z jakich chętnie korzystamy podglądając tutoriale i uczestnicząc w wybranych kursach stacjonarnych czy online.

Duży wzrost zainteresowania tematycznymi kursami i warsztatami pozwalającymi na kreatywne i aktywne spędzanie czasu rozpoczął się już podczas pandemii. Wówczas jak potwierdziło badanie serwisu Prezentmarzeń, co trzeci zapytany Polak chętnie rozwijał swoje hobby i poszukiwał nowych form na wypoczynek korzystając z internetowych poradników, a co piąty brał udział w tematycznych kursach online.

Obecnie, jak widać po rosnącej wciąż w Polsce ofercie zarówno warsztatów online, jak i tematycznych kursów stacjonarnych, Polacy nadal chętnie poszukują inspiracji i rozwijają nowe zainteresowania w obszarze kreatywnej rozrywki.

Kursy tworzenia świec, warsztaty ceramiki, jubilerskie, malowanie żywicą, kurs makramy czy warsztaty stolarskie – propozycji tematycznych jest bardzo dużo, które można dopasować do swoich potrzeb, możliwości czasowych, budżetu i zainteresowań. Coraz więcej Polaków chce rozwijać swoje umiejętności manualne zgodnie z hasłem „zrób to sam”. Często po zdobyciu podstawowych wiedzy w trakcie warsztatów online czy spotkań stacjonarnych, chętnie doskonalimy swoje zdolności plastyczne, muzyczne czy praktyczne w domowym zaciszu.  – komentuje Aleksandra Skrzyńska z serwisu Prezentmarzeń.

Upominki w duchu DIY zyskują na popularności

Nie tylko chętnie uczestniczymy w kursach, ale także wykorzystujemy zdobytą na nich wiedzę, aby stworzyć dla siebie samych różne przedmioty użytku codziennego czy ozdoby. Ciągle rosnące ceny i chęć stworzenia oryginalnych upominków dla bliskich osób sprawia, że własnoręcznie wykonane przedmioty stają się także dobrą alternatywą do gotowych upominków sprzedawanych hurtowo. Prezenty zrobione samemu mają większą wartość niż te zakupione w sklepie. Oznaczają, że osoba obdarowująca, aby je stworzyć, włożyła w nie swoje serce i pracę. W czasach kiedy żyjemy w biegu, a wszystko mamy na wyciągnięcie ręki, warto obdarować bliskich upominkami od serca, a taką wartość mają prezenty DIY. Coraz częściej takie upominki młode pary przygotowują również dla gości weselnych w podziękowaniu za ich przybycie.

Dzięki tematycznym kursom i warsztatom można rozwijać nowe hobby oraz poznać tajniki przygotowywania ciekawych upominków dla rodziny czy przyjaciół na różne okazje. Można także podarować udział w wybranym kursie bliskiej osobie w formie vouchera, pozwalającego na skorzystanie z zorganizowanych zajęć prowadzonych przez profesjonalistę.

Własnoręcznie zrobione lub odnowione meble czy różne dekoracje do domu mają większą wartość niż te zakupione w sklepie. Kursy rozwijające umiejętności manualne w duchu DIY, czyli po polsku „zrób to sam” potrafią nas cieszyć i pozwalają kreatywnie spędzić czas.

W materiale prasowym wykorzystano dane z badania „Czas wolny Polaków podczas koronawirusa” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń.

Jarosław na starych pocztówkachspot_img

Najnowsze na stronie

LXXVII nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

Porządek obrad LXXVII nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Jarosławskiego: 1. Otwarcie sesji. 2. Stwierdzenie prawomocności...

Niepubliczne Przedszkole Akademia Uśmiechu w Jarosławiu

https://www.youtube.com/watch?v=xNCcxvGzsIo Święta Zmartwychwstania - film z Niepublicznego Przedszkola Akademia Uśmiechu w Jarosławiu. POD24

Wiosenne zioła

Jakie są korzyści zdrowotne płynące ze spożywania wiosennych ziół takich jak pokrzywa, pędy sosny,...

Czy wielkanocne pyszności są odpowiednie dla psa i kota?

Wielkanoc to święto, które najczęściej spędzamy w gronie najbliższych, przy wspólnym stole, celebrując wspólny...

Więcej

Czy wielkanocne pyszności są odpowiednie dla psa i kota?

Wielkanoc to święto, które najczęściej spędzamy w gronie najbliższych, przy wspólnym stole, celebrując wspólny...

Jakie są współczesne Polki?

Współczesne Polki są przebojowe, silne i niezależne, a także szalone i chętne przygód. Wśród...

Zanim przyjmiesz małego kotka do domu.

Światowy Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego, ale dla miłośników kotów każdy dzień jest świętem. Koty przynoszą korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Przygarnięcie kota to początek długiej przygody i ważne jest, aby zapewnić mu najlepszy start. Przeczytaj jak to zrobić.