piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównamainNadesłaneChallenge na Tłusty Czwartek. Kupuj #DobrePączki i wspieraj dzieci w Syrii dzięki...

Challenge na Tłusty Czwartek. Kupuj #DobrePączki i wspieraj dzieci w Syrii dzięki Fundacji Świętego Mikołaja

Opublikowane

Ograniczony dostępu do edukacji odbiera dzieciom dzieciństwo, ale także szansę na dobrą przyszłość. Fundacja Świętego Mikołaja również w pandemii pomaga dzieciom w Syrii prowadząc świetlicę edukacyjną, w której dzieci uczą się, bawią i biorą udział w różnych zajęciach dodatkowych. Z okazji Tłustego Czwartku fundacja organizuje akcję charytatywną #DobrePączki, w ramach której chce zachęcić do wpłacania środków na kolejny rok działalności szkoły w Aleppo.

Dzieci są najbardziej bezbronnymi ofiarami wojny w Syrii. Wiele z nich straciło członków rodziny, domy i całe dotychczasowe życie. Połowa z ponad dwudziestu tysięcy mieszkających w Aleppo dzieci w wieku 5-18 lat z powodu wojny musiała przerwać edukację, a część z nich nadal musi pracować, by pomóc utrzymać rodzinę. Dlatego Fundacja Świętego Mikołaja od trzech lat pomaga dzieciom w Aleppo i apeluje do Polaków o wsparcie.

Nie możemy bezczynnie patrzeć na cierpienie syryjskich dzieci, dlatego nieprzerwanie od 2018 roku pomagamy dzieciom w Aleppo w Syrii. Dotychczas objęliśmy swoją pomocą ponad 10 tysięcy dzieci, ale kolejne bardzo potrzebują naszego wsparcia. Poprzez nieprzerwaną działalność naszej mini-szkoły pomagamy dzieciom w odzyskaniu straconego przez wojnę dzieciństwa i chcemy zapewnić im nieprzerwany dostęp do edukacji. Dlatego z okazji Tłustego Czwartku organizujemy akcję, dzięki której można zrobić coś dobrego. – komentuje Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Zasady akcji są proste. Aby dołączyć do zabawy, wystarczy zrobić zdjęcie swojego pączka i udostępnić je na Facebooku z hashtagiem #dobrepączki, a następnie wpłacić minimum 5 zł na rzecz świetlicy w Aleppo. Kolejnym krokiem jest nominowanie 2 osób do udziału w zabawie. W swoim poście można wykorzystać przygotowany przez fundację tekst: Zostałem/am nominowany/a do udziału w zabawie, której celem jest zbiórka środków na świetlice dla dzieci z Aleppo w Syrii, którymi opiekuje się Fundacja Świętego Mikołaja. Do udziału w zabawie nominuję x i y.

Wszystkie informacje i numer konta znajdują się na stronie: www.mikolaj.org.pl/dobrepaczki oraz w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/232584165076595

Tłusty czwartek to idealna okazja, aby zjeść pączka, dołączyć do zabawy  i razem zrobić coś dobrego.

Od początku prowadzenia przez nas szkoły w Aleppo chętnych dzieci, żeby do niej chodzić było o wiele więcej, niż mogliśmy pomieścić. Dlatego też w grudniu zmieniliśmy lokalizację na większą. Obecnie w lekcjach uczestniczy 80 dzieci w różnym wieku, ale w ciągu najbliższych miesięcy przyjmiemy do szkoły kolejne 30 dzieci. Rok 2020 był trudnym rokiem. Z powodu gwałtownego wzrostu cen żywności i pozostałych produktów spowodowanego pandemią wiele rodzin znalazło się w ciężkiej sytuacji finansowej. Dlatego też w maju rozdaliśmy paczki z pomocą dla 100 rodzin, których dzieci przychodzą na lekcje do naszej świetlicy. Paczki zawierały najpotrzebniejsze produkty. Nasza świetlica była otwarta z przerwami wynikającymi z obostrzeń wprowadzanych w Syrii, był czas kiedy musieliśmy ją zamknąć ze względu na bezpieczeństwo dzieci oraz wprowadzone przez władze syryjskie obostrzenia. Jednak udało się razem z dziećmi świętować Boże Narodzenie. Święty Mikołaj przyniósł dzieciom w prezencie nowe, ciepłe kurtki. To dla nas bardzo ważne aby wspierać ich w tak trudnym dla wszystkich czasie. – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja

Można także podzielić się swoim 1% z dziećmi z Aleppo. Wystarczy wpisać w PIT numer KRS Fundacji Świętego Mikołaja (KRS 0000126602) i podać cel szczegółowy: pomoc dzieciom z Aleppo.

W Syrii mieszka 6 milionów dzieci w wieku szkolnym, co trzecie z nich nie chodzi do szkoły. Dlatego najważniejszym celem Fundacji Świętego Mikołaja jest pomoc dzieciom z Aleppo w powrocie do szkoły i umożliwienie im nieprzerwanej nauki. Fundacja obejmuje swoją pomocą dzieci i młodzież niezależnie od wyznania ich rodziców.

Jarosław na starych pocztówkachspot_img

Najnowsze na stronie

Zanim przyjmiesz małego kotka do domu.

Światowy Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego, ale dla miłośników kotów każdy dzień jest świętem. Koty przynoszą korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Przygarnięcie kota to początek długiej przygody i ważne jest, aby zapewnić mu najlepszy start. Przeczytaj jak to zrobić.

Jarosławska Droga Krzyżowa 2024

W piątek 16 lutego odbędzie się w Jarosławiu wspólna dla wszystkich parafii Droga Krzyżowa...

XXXIII Podkarpacki Festiwal Piosenki 

Zaproszenie do udziału w 33. edycji Podkarpackiego Festiwalu Piosenki "Śpiewaj razem z nami"! Organizowane...

Miłość i związki w Polsce: Najnowsze trendy i odkrycia

Najważniejsza dla Polaków w związku jest bliskość i docenianie drugiej osoby poprzez małe gesty....

Więcej

Zanim przyjmiesz małego kotka do domu.

Światowy Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego, ale dla miłośników kotów każdy dzień jest świętem. Koty przynoszą korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Przygarnięcie kota to początek długiej przygody i ważne jest, aby zapewnić mu najlepszy start. Przeczytaj jak to zrobić.

Miłość i związki w Polsce: Najnowsze trendy i odkrycia

Najważniejsza dla Polaków w związku jest bliskość i docenianie drugiej osoby poprzez małe gesty....

Jak sztuczna inteligencja zmieni Święta Bożego Narodzenia

Coraz więcej osób w Święta Bożego Narodzenia zamiast tradycyjnego stołu w gronie bliższej i...