środa, 29 maja, 2024
SeoHost.pl

Brednie i mity

Opublikowane

Wreszcie wystawiliśmy rachunek za wojenne zbrodnie Niemcom, teraz czas, aby uczynić to samo za okupacyjne, zbrodnicze działania ZSRR. Winnych nam zadośćuczynień w tej naszej Europie nie brakuje. Najazdy dzikich hord tatarskich i tureckich, najazd Szwedów, zbrodnicze działania ludobójcze Ukraińców spod znaku UPA itd.

Rysunek K. Ivosse - Proszę wstać sąd idzie

Rachunki za wyrządzone nam krzywdy przez zniszczenia wojenne, rabunkową gospodarkę, straty wojenne w infrastrukturze, utraty dóbr naszej kultury, czy wyniszczenia inteligencji. Jeden wielki krzyk rozpaczy, mimo własnych obronnych działań. Cóż, byliśmy łatwym kąskiem dla Europy, a w niej naszych zaborców. Jako naród żyjący w środku tejże Europy, między odwiecznymi wrogami, Rosją i Niemcami, na przestrzeni wieków doświadczyliśmy od tych narodów wiele cierpień, jak żaden inny naród europejski. I oto przez całe dekady nie mogliśmy dochodzić przed własnymi sądami i przed wymiarami sprawiedliwości innych krajów, praw do jakichkolwiek odszkodowań choćby od strony zachodniego sąsiada za ten straszny w swych skutkach terror podczas II wojny światowej wywołanej przez nich. Otóż nasze sądy zasłaniały się tzw. immunitetem jurysdykcyjnym, i dopiero na wniosek grupy posłów PiS, sprawą tą zajął się Trybunał Konstytucyjny. Zatem dopiero teraz Niemcy mogą odpowiadać przed naszymi sądami w sprawie odszkodowań. Nie było to możliwe przez całe dekady i oto nareszcie zbrodnie wojenne ludobójstwa i zbrodnie przeciwko ludzkości znajdą sprawiedliwość i tej sprawiedliwości nie uniknie Rosja, która w toczonej wojnie przeciwko Ukrainie, dopuściła się brutalnych przestępstw wojennych.
Jak na ironię rosyjska Duma, jako prawny spadkobierca ZSRR, oskarżyła Polskę o „zdradę pamięci historycznej”, żądając od nas 750 mld dolarów „reparacji” za „wyzwolenie spod okupacji niemieckiej”, która nie zaistniałaby bez pomocy ZSRR. Otóż nad raportem o odszkodowania ze strony Rosji pracuje Instytut Spraw Wojennych, aby pokazać cały aspekt okupacji Rosjan. warto wspomnieć, że na arenie międzynarodowej pojawił się temat reparacji, które Moskwa winna wypłacić Kijowowi za zniszczenia wojenne na mocy rezolucji ONZ wzywającej do wypłaty. Cóż, Rosja od dawna budowała mit państwowy, który usiłuje wmówić światu, że oto bezinteresownie i szlachetnie wyzwoliła świat od germańskiej nawały. Nic dodać, nic ująć….

Jarosław na starych pocztówkachspot_img

Najnowsze na stronie

Pożyjemy zobaczymy…

Nawet w zniewolonym przez politykę oraz służby specjalne człowieku pozostaje nosicielem myśli wolnej. Jak...

Wiosenna Ochrona Oczu: dieta, okulary i innowacyjne metody

Wiosna to czas kiedy nasze oczy narażone są na większą ilość szkodliwych czynników. W...

Noc Zwiedzania Rynku – Jarosław 2024

Zapraszamy na wyjątkową Noc Zwiedzania Rynku w Jarosławiu, która odbędzie się 18 maja. To...

Edukacyjne Widowisko: Polacy, którzy Zmienili Świat

Biuro Niepodległa, Urząd Miasta Jarosławia oraz Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki zapraszają na bezpłatne,...

Więcej

Pożyjemy zobaczymy…

Nawet w zniewolonym przez politykę oraz służby specjalne człowieku pozostaje nosicielem myśli wolnej. Jak...

Katorżnicy

Ludzie mogą być bardziej okrutni niż zwierzęta, co widać w historii wojen i konfliktów, które przynoszą śmierć i zniszczenie. Historia wojen między Polską a Niemcami i Rosją jest długa i krwawa, z licznymi bitwami i zsyłkami, zwłaszcza w czasach caratu i stalinizmu. Liczba polskich ofiar zesłań na Sybir i innych represji jest ogromna, co świadczy o skali zaplanowanej zagłady przez reżimy rosyjskie.

Zbrodnia i kara

Zbrodnia i kara w międzynarodowej polityce od czasu do czasu znajduje swoje miejsce, posiada...