niedziela, 10 grudnia, 2023

Brednie i mity

Opublikowane

Wreszcie wystawiliśmy rachunek za wojenne zbrodnie Niemcom, teraz czas, aby uczynić to samo za okupacyjne, zbrodnicze działania ZSRR. Winnych nam zadośćuczynień w tej naszej Europie nie brakuje. Najazdy dzikich hord tatarskich i tureckich, najazd Szwedów, zbrodnicze działania ludobójcze Ukraińców spod znaku UPA itd.

Rysunek K. Ivosse - Proszę wstać sąd idzie

Rachunki za wyrządzone nam krzywdy przez zniszczenia wojenne, rabunkową gospodarkę, straty wojenne w infrastrukturze, utraty dóbr naszej kultury, czy wyniszczenia inteligencji. Jeden wielki krzyk rozpaczy, mimo własnych obronnych działań. Cóż, byliśmy łatwym kąskiem dla Europy, a w niej naszych zaborców. Jako naród żyjący w środku tejże Europy, między odwiecznymi wrogami, Rosją i Niemcami, na przestrzeni wieków doświadczyliśmy od tych narodów wiele cierpień, jak żaden inny naród europejski. I oto przez całe dekady nie mogliśmy dochodzić przed własnymi sądami i przed wymiarami sprawiedliwości innych krajów, praw do jakichkolwiek odszkodowań choćby od strony zachodniego sąsiada za ten straszny w swych skutkach terror podczas II wojny światowej wywołanej przez nich. Otóż nasze sądy zasłaniały się tzw. immunitetem jurysdykcyjnym, i dopiero na wniosek grupy posłów PiS, sprawą tą zajął się Trybunał Konstytucyjny. Zatem dopiero teraz Niemcy mogą odpowiadać przed naszymi sądami w sprawie odszkodowań. Nie było to możliwe przez całe dekady i oto nareszcie zbrodnie wojenne ludobójstwa i zbrodnie przeciwko ludzkości znajdą sprawiedliwość i tej sprawiedliwości nie uniknie Rosja, która w toczonej wojnie przeciwko Ukrainie, dopuściła się brutalnych przestępstw wojennych.
Jak na ironię rosyjska Duma, jako prawny spadkobierca ZSRR, oskarżyła Polskę o „zdradę pamięci historycznej”, żądając od nas 750 mld dolarów „reparacji” za „wyzwolenie spod okupacji niemieckiej”, która nie zaistniałaby bez pomocy ZSRR. Otóż nad raportem o odszkodowania ze strony Rosji pracuje Instytut Spraw Wojennych, aby pokazać cały aspekt okupacji Rosjan. warto wspomnieć, że na arenie międzynarodowej pojawił się temat reparacji, które Moskwa winna wypłacić Kijowowi za zniszczenia wojenne na mocy rezolucji ONZ wzywającej do wypłaty. Cóż, Rosja od dawna budowała mit państwowy, który usiłuje wmówić światu, że oto bezinteresownie i szlachetnie wyzwoliła świat od germańskiej nawały. Nic dodać, nic ująć….

Najnowsze na stronie

Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 w zimowej scenerii

Kilka zdjęć z Jarmarku Bożonarodzeniowego odbywającego się na jarosławskim Rynku. Zdjęcia wykonane wieczorem w...

Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii – koncert

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiegoz okazji Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii 12 grudnia 2023...

W oczekiwaniu na epilog – wernisaż wystawy w Małej Galerii

W dniu 07 12 2023 w Małej Galerii JOKiS odbył się wernisaż Teresy Ulmy...

Trudne warunki na drogach

Panująca obecnie aura powoduje trudne warunki na drogach. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy...

Więcej

Komu bije dzwon….

Cóż, stało się to, czego winniśmy się spodziewać, patrząc na "rozsypankę" partyjnych koligacji na...

Każdy głos na wagę naszej wolności….

…a zatem wszyscy idziemy na wybory w dniu 15 października. Osobiście patrząc z daleka...

Antypolonusi

"Wojna nie jest nigdy tak daleko, bo wojna jest zawsze...