środa, 29 maja, 2024
SeoHost.pl

Antypolonusi

Opublikowane

Antypolonusi

„Wojna nie jest nigdy tak daleko,
bo wojna jest zawsze tak blisko….”
Wojciech Młynarski

Kim są, że mają czelność z pełną premedytacją już od dłuższego czasu prowadzi antypolskie ataki pełne wściekłego zacietrzewienia?
W rzeczy samej był czas, kiedy je bagatelizowaliśmy; naplują, zbezczeszczą, poszczekają i zmęczą się tą naszą bezczynnością, bezradnością i tolerancją. Byliśmy im winni tej bezpłatnej lekcji naszej historii choćby o tak zwanej targowicy. To właśnie oni dokonali jakby ekshumacji tamtej politycznie szkodliwej dla naszego narodu zdrady i zaprzedania się obcym. Prawdą a Bogiem, który to naród pozwoliłby sobie bezkarnie obrażać kłamliwymi dociekaniami i oskarżeniami, tą krecią robotę niszczenia dobrego imienia własnej ojczyzny? Jak na ironię losu powstała u nas liga obrony postkomunizmu, a tak zwana opozycja totalna (też polityczne novum) zbiera przed wyborami 15 października i łączy w jedną siłę z nikim innym jak z postkomuną po to, aby przeszkodzić obecnej władzy zdobyć już po raz trzeci mandat zaufania narodu. Ongiś na tego rodzaju rewolucje rodziły się na świecie kontrrewolucje, ale to były inne czasy. Znakomity parodysta Tadeusz Buraczewski obserwując tą naszą rzeczywistość ułożył wiersz oddający całą prawdę w jednej ze strof:

„Na komucha co gnije w puszczy
nie traćmy ani chwili czasu
a żółcią się sam zatruje
perorując do ściany lasu”

Cóż, silna, prężna gospodarczo i militarnie Polska nie była i zapewne nigdy nie będzie na rękę kilku wybranym krajom Europy Zachodniej i Rosji także. A tak swoją drogą ostatnie wydarzenia w tejże Europie wskazują na to jasno, że takowe myślenie może powrócić. Do tego wszystkiego dochodzi u nas do jawnej już, nie skrytobójczej walki tzw. lewaków z Kościołem o czym już pisałem. A sprawa bratania się wierchuszki „Solidarności” z wypocinami komunistycznymi, pomieszanie z poplątaniem. A mamy tu jeszcze do czynienia z kastą nadzwyczajnych ludzi zasiedziałych w składach sędziowskich. Oj trudne to będą wybory.
Z tej odległości na którą rzucił mnie tułaczy los odnoszę tu w Niemczech wrażenie, że ciągle jeszcze miota się po naszym kraju definicja tzw. niszczenia wrogów ludu. i należy o tym mówić w imię prawdy dla dobra tej naszej ojczyzny. widzę tu potrzebę powstania fundacji gromadzącej i upubliczniającej wszelkie antypolskie wystąpienia, czy też działania zakłamujące historię. Nieodżałowany Stefan Kardynał Wyszyński ongiś powiedział…..

„Każdy naród pracuje przede wszystkim dla siebie, a nieszczęściem jest zajmowanie się całym światem kosztem własnej Ojczyzny”.

Nic dodać, nic ująć…..

Jarosław na starych pocztówkachspot_img

Najnowsze na stronie

Pożyjemy zobaczymy…

Nawet w zniewolonym przez politykę oraz służby specjalne człowieku pozostaje nosicielem myśli wolnej. Jak...

Wiosenna Ochrona Oczu: dieta, okulary i innowacyjne metody

Wiosna to czas kiedy nasze oczy narażone są na większą ilość szkodliwych czynników. W...

Noc Zwiedzania Rynku – Jarosław 2024

Zapraszamy na wyjątkową Noc Zwiedzania Rynku w Jarosławiu, która odbędzie się 18 maja. To...

Edukacyjne Widowisko: Polacy, którzy Zmienili Świat

Biuro Niepodległa, Urząd Miasta Jarosławia oraz Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki zapraszają na bezpłatne,...

Więcej

Pożyjemy zobaczymy…

Nawet w zniewolonym przez politykę oraz służby specjalne człowieku pozostaje nosicielem myśli wolnej. Jak...

Katorżnicy

Ludzie mogą być bardziej okrutni niż zwierzęta, co widać w historii wojen i konfliktów, które przynoszą śmierć i zniszczenie. Historia wojen między Polską a Niemcami i Rosją jest długa i krwawa, z licznymi bitwami i zsyłkami, zwłaszcza w czasach caratu i stalinizmu. Liczba polskich ofiar zesłań na Sybir i innych represji jest ogromna, co świadczy o skali zaplanowanej zagłady przez reżimy rosyjskie.

Zbrodnia i kara

Zbrodnia i kara w międzynarodowej polityce od czasu do czasu znajduje swoje miejsce, posiada...