wtorek, 16 lipca, 2024
SeoHost.pl
Strona głównaZapowiedzi wydarzeń10 strzałów ku chwale Ojczyzny

10 strzałów ku chwale Ojczyzny

Opublikowane

10 strzałów ku chwale Ojczyzny

Ze względów na pogodę organizatorzy „10 strzałów ku chwale Ojczyzny” o Puchar Starosty Jarosławskiego, przenoszą wydarzenie z 3 maja na 9 czerwca, dzień, który będzie poświęcony pamięci jarosławskich żołnierzy AK, rozstrzelanych przez Niemców w czerwcu 1944 roku. Za utrudnienia przepraszają.

Tradycja, która ma swoje korzenie jeszcze w czasach przedwojennych, reaktywuje ją Związek Strzelecki „Strzelec Józefa Piłsudskiego” i 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej. „10 strzałów ku chwale Ojczyzny” o Puchar Starosty Jarosławskiego ma wymiar  patriotyczny i  charytatywny,  będą zbierane pieniądze na rehabilitację Seweryna Garczewskiego, syna polskiego żołnierza.

Zawody strzeleckie będą się odbywać już od godziny 10.00 do 17.00. Do wyboru broń krótka (pistolet Glock17) oraz długa (karabinek AR15, karabin AKM oraz karabin snajperski Remington M700). 10 strzałów – w przypadku karabinu snajperskiego 4. – będzie wartości 40 złotowej cegiełki, która trafi na rehabilitację Seweryna.

– Ustaliliśmy z partnerami, że naszym celem jest by „10 strzałów ku chwale Ojczyzny” było wydarzeniem cyklicznym, towarzyszącym świętom narodowym – mówi starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, o którego puchar będą toczyć się zawody. – Chcielibyśmy w ten sposób wypromować patriotyczne idee towarzyszące Związkowi Strzeleckiemu „Strzelec Józefa Piłsudskiego” i Wojskom Obrony Terytorialnej, reprezentowanym w tym przypadku przez 3PBOT, a konkretnie 34 batalion lekkiej piechoty.

Od godziny 13.00 do zawodów zostanie dołączona kolejny punkt programu – piknik. Będą m.in. atrakcje dla dzieci i wojskowe jedzenie. Dla chętnych zorganizowany zostanie także bezpłatny transport (kursy z dworca PKS i strzelnicy w Maleniskach).

za facebook

Jarosław na starych pocztówkachspot_img

Najnowsze na stronie

Trony z bagnetów

Tekst krytykuje niską frekwencję wyborczą w Polsce i porównuje ją z prawie stuprocentową frekwencją w Rosji, sugerując, że rosyjskie wyniki są manipulowane. Opisuje, jak długie lata komunizmu w Rosji nauczyły obywateli akceptować trudne warunki życia, oraz podkreśla, że obecna polityka Putina, w tym jego bliskie związki z cerkwią, służy wzmocnieniu jego władzy. Autor sugeruje, że Rosja Putina, mimo swojej siły, opiera się na propagandzie i kontroli nad społeczeństwem, a pytanie pozostaje, jak długo Putin będzie w stanie utrzymać swoją pozycję.

W Jarosławiu dyskutowano o dotacjach dla młodych ludzi

Przedstawiciele Fundacji Misji Obywatelskiej od początku czerwca aktywnie objeżdżają region podkarpacki, odbywając spotkania ze...

Dni Jarosławia 2024

Dni Jarosławia 2024Rynek 29–30 czerwca 2024 28 CZERWCA – 30 CZERWCA Żarciowozy – VI...

Dobro którego oczekujemy

Dwie Europy, ta zachodnia i środkowo wschodnia, tak sobie podobne i zarazem tak bardzo...

Więcej

Dni Jarosławia 2024

Dni Jarosławia 2024Rynek 29–30 czerwca 2024 28 CZERWCA – 30 CZERWCA Żarciowozy – VI...

Noc Zwiedzania Rynku – Jarosław 2024

Zapraszamy na wyjątkową Noc Zwiedzania Rynku w Jarosławiu, która odbędzie się 18 maja. To...

Edukacyjne Widowisko: Polacy, którzy Zmienili Świat

Biuro Niepodległa, Urząd Miasta Jarosławia oraz Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki zapraszają na bezpłatne,...