10 strzałów ku chwale Ojczyzny

10 strzałów ku chwale Ojczyzny

Ze względów na pogodę organizatorzy „10 strzałów ku chwale Ojczyzny” o Puchar Starosty Jarosławskiego, przenoszą wydarzenie z 3 maja na 9 czerwca, dzień, który będzie poświęcony pamięci jarosławskich żołnierzy AK, rozstrzelanych przez Niemców w czerwcu 1944 roku. Za utrudnienia przepraszają.

Tradycja, która ma swoje korzenie jeszcze w czasach przedwojennych, reaktywuje ją Związek Strzelecki „Strzelec Józefa Piłsudskiego” i 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej. „10 strzałów ku chwale Ojczyzny” o Puchar Starosty Jarosławskiego ma wymiar  patriotyczny i  charytatywny,  będą zbierane pieniądze na rehabilitację Seweryna Garczewskiego, syna polskiego żołnierza.

Zawody strzeleckie będą się odbywać już od godziny 10.00 do 17.00. Do wyboru broń krótka (pistolet Glock17) oraz długa (karabinek AR15, karabin AKM oraz karabin snajperski Remington M700). 10 strzałów – w przypadku karabinu snajperskiego 4. – będzie wartości 40 złotowej cegiełki, która trafi na rehabilitację Seweryna.

– Ustaliliśmy z partnerami, że naszym celem jest by „10 strzałów ku chwale Ojczyzny” było wydarzeniem cyklicznym, towarzyszącym świętom narodowym – mówi starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, o którego puchar będą toczyć się zawody. – Chcielibyśmy w ten sposób wypromować patriotyczne idee towarzyszące Związkowi Strzeleckiemu „Strzelec Józefa Piłsudskiego” i Wojskom Obrony Terytorialnej, reprezentowanym w tym przypadku przez 3PBOT, a konkretnie 34 batalion lekkiej piechoty.

Od godziny 13.00 do zawodów zostanie dołączona kolejny punkt programu – piknik. Będą m.in. atrakcje dla dzieci i wojskowe jedzenie. Dla chętnych zorganizowany zostanie także bezpłatny transport (kursy z dworca PKS i strzelnicy w Maleniskach).

za facebook