Śmiertelne potrącenie na ul. 3-go Maja

W poniedziałek po godzinie 9, dyżurny jarosławskiej policji otrzymał informację o wypadku, do którego doszło na ul. 3-go Maja w Jarosławiu. Jeszcze przed przyjazdem służb działania podjął obecny na miejscu technik kryminalistyki jarosławskiej jednostki – asp. szt. Grzegorz Malinowski, który będąc po służbie przejeżdżał obok rowerem. Funkcjonariusz podjął akcję ratowniczą – udzielił kobiecie pierwszej pomocy przedmedycznej, zabezpieczył miejsce zdarzenia i do czasu przyjazdu służb ratunkowych kierował ruchem.

screen ze strony KPP Jarosław

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalili wstępnie, że piesza – 76-letnia mieszkanka Jarosławia – wtargnęła na jezdnię w miejscu niedozwolonym, bezpośrednio pod nadjeżdżające audi. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie niestety w wyniku doznanych obrażeń zmarła. Audi kierował 36-letni mieszkaniec Przeworska – badanie wykazało, że był trzeźwy.

Na miejscu wypadku funkcjonariusze wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia będą przedmiotem postępowania, nadzorowanego przez prokuraturę. 

Źródło: KPP Jarosław