wtorek, 27 lutego, 2024

Skok zakażeń w powiecie [aktualizacja 14.06]

Zobacz też

Jarosławska Droga Krzyżowa 2024

W piątek 16 lutego odbędzie się w Jarosławiu wspólna dla wszystkich parafii Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpocznie się...

Komunikat z 13 czerwca Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego zawiera informację o dziesięciu nowych zakażeniach koronawirusem w naszym powiecie. Zakażonych jest pięć kobiet i pięciu mężczyzn, osoby te są hospitalizowane, bądź znajdują się w izolacji. Łączna liczba zakażeń w powiecie jarosławskim to 28, z czego 11 osób ozdrowiało, a 1 zmarła.

Aktualizacja: Komunikat z niedzieli podał informację o dalszych 9 przypadkach – 7 mężczyznach i 2 kobietach, z czego 7 osób jest poddanych hospitalizacji, a 2 izolacji. Niestety w COM w Jarosławiu zmarło dwóch starszych mężczyzn – jeden z powiatu leżajskiego i jeden z jarosławskiego. Łączna liczba przypadków wykrytych w powiecie jarosławskim wzrosła do 37 osób, 11 ozdrowiało, 2 zmarły.

Z kolei 12 czerwca swój komunikat przekazało Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, poniżej jego pełna treść:

W związku z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa u pacjenta, który był hospitalizowany w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, 12 czerwca 2020 r. wszczęto dochodzenie epidemiologiczne. Sam szpital pracuje, zamknięto natomiast oddział chorób wewnętrznych oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy, wstrzymano także z oczywistych względów przyjęcia do pozostałych oddziałów szpitalnych do odwołania i pełnego wyjaśnienia sytuacji. Pacjentów wymagających hospitalizacji zabezpieczają szpitale w Przeworsku, Przemyślu, Lubaczowie, Leżajsku i Rzeszowie, które zostały o tym poinformowane.

Starosta jarosławski Stanisław Kłopot apeluje o zachowanie zaleceń sanitarnych: dezynfekcję dłoni, zachowywanie dystansu, tam gdzie jest to niemożliwe oraz w pomieszczeniach zamkniętych – noszenie maseczek.

najnowsze

Szukając wspólnego mianownika….

To był dzień , kiedy nagle zgasły wszystkie reklamy na Times Square i Fifth Avenue, wielkie, gigantyczne rozświetlające ulicę...
SeoHost.pl