piątek, 22 września, 2023

Rozrywki w czasie pandemii to sposób na przetrwanie. Wyniki badania

Zobacz też

Jarmark Benedyktyński 2023

Zaproszenie na XII Jarmark Benedyktyński w Jarosławskim Opactwie - 16-17września (sobota i niedziela)

Dla co trzeciego Polaka korzystanie z różnych form rozrywki w czasie pandemii stało się odskocznią od rzeczywistości a dla ponad połowy sposobem na przetrwanie. Poprawia nam humor, pozwala oderwać się od przygnębiającej rzeczywistości lub jest sposobem na wyciszenie.

Jak wynika z badania sondażowego „Covidowe rozrywki Polaków” zrealizowanego przez serwis Przentmarzeń spędzając rok w domu nauczyliśmy się poszukiwać nowych form zajęć aby wypełnić czas wolny i odstresować się od pandemii. Rozrywkę potraktowaliśmy nie tylko jako formę zabawy, ale również sposób zdobywania nowych umiejętności (30%), zaczęliśmy również korzystać intensywniej z nowych technologii w celach rozrywkowych (34%).

W tym trudnym czasie rozrywka pozwala nam oderwać się od przygnębiającej rzeczywistości (18%), zrelaksować się i wyciszyć (31%) oraz przede wszystkim poprawić humor (32%). Najczęściej korzystamy z rozrywek relaksujących (34%), kulinarnych (31%) oraz kreatywnych (25%). Najbardziej popularne stały się ćwiczenia z instruktorami online (21%), kultura online (19%), e-booki i audiobooki (18%), gry komputerowe (18%), gry planszowe (12%) oraz warsztaty online (12%).

Aby zaadoptować się do nowych form spędzania czasu czytamy poradniki (35%), korzystamy z porad przyjaciół i rodziny (25%), czy nawet posiłkujemy się wsparciem specjalisty psychologa czy coacha (23%). Pandemia mobilizuje nas do poszukiwania nowych zajęć (41%) musimy jednak uwzględnić potrzeby wszystkich domowników (36%). To okres intensywnego poszukiwania nowych zainteresowań (16%). Najczęściej animatorem czasu wolnego w domu stał się partner (57%) lub dziecko (25%). Spędzanie czasu w miejscu zamieszkania pozwoliło nam również odkrywać nowe miejskie szlaki turystyczne w plenerze (34%), staliśmy się więc turystami we własnej miejscowości (27%).

Podczas pandemii nie wydajemy mniej na rozrywkę, jak twierdzi ponad połowa respondentów. Zazwyczaj jest to kwota od 100 – 200 zł. Niektóre osoby starają się oszczędzać więc wydają do 50 zł (23%) inne powyżej 300 zł (21%) ponieważ uważają, że koronawirus minie więc starają się żyć normalnie.

Po pandemii w pierwszej kolejności będziemy chcieli wyjechać do jakiegoś parku rozrywki (27%), wspólnie spróbować jakiegoś sportu ekstremalnego (24%), wyjść z rodziną lub przyjaciółmi do restauracji (20%) lub pobyć w spa (15%). Sposób spędzania wolnego czasu po pandemii może też ulec zmianie. Na pewno w pierwszej kolejności będziemy chcieli zrealizować wszystkie własne rozrywkowe potrzeby (34%) oraz dostarczyć sobie mocnych przeżyć na przykład uprawiając sporty ekstremalne (30%). Zwiększy się również chęć spędzania czasu w grupie przyjaciół lub rodziny (17%).

* Badanie sondażowe „Covidowe rozrywki Polaków” zostało zrealizowane przez serwis Prezentmarzeń na próbie 522 respondentów w formie ankiety online w kwietniu 2021

najnowsze

Ideologiczne zaślepienie i odrażające ataki na Kościół…

Źle się dzieje w państwie polskim i to, co ostatnio dzieje się w naszym kraju wyraźnie świadczy o tym,...
SeoHost.pl