niedziela, 1 października, 2023

Podpalacz zabytkowej kamienicy zatrzymany

Zobacz też

W piątek po południu dyżurny jarosławskiej policji otrzymał zgłoszenie o podpaleniu kamienicy przy ulicy Tarnowskiego 1. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze, którzy szybko wytypowali sprawcę przestępstwa. Policjanci po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i stwierdzeniu, że pożarem zajmuje się już przybyła na miejsce straż pożarna, rozpoczęli poszukiwanie sprawcy.

Podczas sprawdzania okolicy, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który według relacji relacji świadków, mógł być powiązany z tym zdarzeniem. Zatrzymano 55-letniego mieszkańca Jarosławia, trafił on do aresztu. Przy kamienicy oprócz strażaków, pracowali policjanci, którzy dokonali oględzin i zabezpieczyli ślady.

screen ze strony KPP Jarosław

Po przesłuchaniu świadków, w tym przedstawiciela starostwa, policjanci ustalili, że podpalona kamienica jest wpisana na listę zabytków. Sprawca podpalenia budynku usłyszał zarzut, a następnie w całości przyznał się do jego popełnienia oraz złożył wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny i zakaz opuszczania Polski. 55-latkowi za popełniony czyn grozi do 8 lat więzienia.

Źródło: KPP Jarosław

najnowsze

Sezon 2023 w pełni – Arboretum Bolestraszyce

Arboretum w Bolestraszycach to piękne miejsce pełne roślin i wystaw. Pogoda sprzyja, więc warto je odwiedzić