piątek, 23 lutego, 2024

Dwóch nastolatków zatrzymanych po włamaniu

Zobacz też

Jarosławska Droga Krzyżowa 2024

W piątek 16 lutego odbędzie się w Jarosławiu wspólna dla wszystkich parafii Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpocznie się...

15 marca, około godz. 12.30, do jarosławskiej komendy dotarło zgłoszenie o włamaniu do jednej ze szkół na terenie gminy Pruchnik. Z informacji wynikało, że dwie osoby wybiły szybę i wchodzą do wnętrza budynku. Świadek zdarzenia podał numery rejestracyjne pojazdu, którym poruszali się sprawcy włamania. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zauważyli wybitą szybę, jednak w środku nie było nikogo.

Policjanci zaczęli szukać sprawców. Na samochód o podanych numerach natknęli się w sąsiedniej miejscowości. W trakcie kontroli okazało się, że kierowcą pojazdu jest 19-latek z gminy Jarosław, a w raz z nim w samochodzie przebywa 15-letni mieszkaniec gminy Pruchnik. Młodzi mężczyźni przyznali się do wybicia szyby w budynku szkoły oraz wejścia do środka budynku, powiedzieli jednak, że nie znaleźli tam przedmiotów, których szukali, dlatego oddalili się z miejsca włamania. Obaj zostali zatrzymani przez policjantów, jak się okazało starszy ze sprawców nie posiadał prawa jazdy.

W trakcie pełnego wyjaśniania sprawy okazało się, że nie było to pierwsze włamanie nastolatków. 19- i 15-latek dokonywali też włamań do traktorów, kradnąc akumulatory i olej napędowy, a także ukradli komputer stacjonarny. Do tych czynów doszło w lutym i marcu bieżącego roku. Straty wyceniono na niemal 6 tysięcy złotych.

19-latek został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. 15-latek będzie odpowiadał na podstawie przepisów ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

ŹródłoKPP Jarosław

najnowsze

Maszynista pociągu odkrył ciało na torach

Policja w Jarosławiu, pod nadzorem prokuratora, wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku, który miał miejsce wczoraj na torach kolejowych. Maszynista pociągu...
SeoHost.pl