poniedziałek, 15 lipca, 2024
SeoHost.pl
Strona głównamainW skrócieCzy Straż Miejska ma jeszcze rację bytu?

Czy Straż Miejska ma jeszcze rację bytu?

Opublikowane

Konsultacje w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Jarosławiu.

Zgodnie z ustawą o strażach gminnych, utworzenie, utrzymanie lub likwidacja straży gminnej jest decyzją lokalnej wspólnoty. W procesie podejmowania decyzji odgrywają ważną rolę konsultacje społeczne, które pozwalają mieszkańcom wyrazić swoją opinię w kwestii likwidacji straży. Wyniki konsultacji będą istotnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o dalszych losach formacji.

Konsultacje społeczne w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Jarosławiu będą prowadzone w terminie od 20 lutego 2023 roku do 31 marca 2023 roku. Przeprowadzane będą w oparciu o Zarządzenie nr 39/2023 Burmistrza Miasta Jarosławia oraz uchwałę nr 112/XII/2015 Rady Miasta Jarosławia. Formularz konsultacyjny będzie dostępny w wersji papierowej oraz elektronicznej. Formularz konsultacyjny w wersji elektronicznej będzie można wypełnić przez Internet na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Jarosławia.

Wypełniony formularz konsultacyjny w wersji papierowej można pobrać w Kancelarii Urzędu Miasta Jarosławia lub wydrukować z pliku zamieszczonego na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Jarosławia. Wypełniony formularz konsultacyjny należy złożyć w urnie w holu Urzędu Miasta Jarosławia, przesłać na adres Urzędu Miasta Jarosławia lub przesłać skan pocztą elektroniczną na adres kancelaria@um.jaroslaw.pl.

Wyniki konsultacji zostaną ogłoszone publicznie w terminie do 30 dni od zakończenia konsultacji. Wyniki konsultacji będą miały charakter opiniodawczy.

Jarosław na starych pocztówkachspot_img

Najnowsze na stronie

Trony z bagnetów

Tekst krytykuje niską frekwencję wyborczą w Polsce i porównuje ją z prawie stuprocentową frekwencją w Rosji, sugerując, że rosyjskie wyniki są manipulowane. Opisuje, jak długie lata komunizmu w Rosji nauczyły obywateli akceptować trudne warunki życia, oraz podkreśla, że obecna polityka Putina, w tym jego bliskie związki z cerkwią, służy wzmocnieniu jego władzy. Autor sugeruje, że Rosja Putina, mimo swojej siły, opiera się na propagandzie i kontroli nad społeczeństwem, a pytanie pozostaje, jak długo Putin będzie w stanie utrzymać swoją pozycję.

W Jarosławiu dyskutowano o dotacjach dla młodych ludzi

Przedstawiciele Fundacji Misji Obywatelskiej od początku czerwca aktywnie objeżdżają region podkarpacki, odbywając spotkania ze...

Dni Jarosławia 2024

Dni Jarosławia 2024Rynek 29–30 czerwca 2024 28 CZERWCA – 30 CZERWCA Żarciowozy – VI...

Dobro którego oczekujemy

Dwie Europy, ta zachodnia i środkowo wschodnia, tak sobie podobne i zarazem tak bardzo...

Więcej

Modernizacja nawierzchni i infrastruktury drogowej w Jarosławiu

Władze gminy Jarosław planują przebudowę kolejnych dróg na terenie gminy. Inwestycje obejmują m.in. modernizację...

Bezpieczne zakupy

Policja radzi: W okresie przedświątecznych zakupów ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności zarówno w sklepach stacjonarnych,...

Maszynista pociągu odkrył ciało na torach

Policja w Jarosławiu, pod nadzorem prokuratora, wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku, który miał miejsce wczoraj...