niedziela, 1 października, 2023

Bezpieczne lato

Zobacz też

W związku z okresem wakacyjnym na stronie starostwa i policji pojawiły się przydatne informacje związane z aktywnym spędzaniem wolnego czasu. Zebraliśmy je w jednym miejscu, żeby ułatwić odnalezienie odpowiednich porad.

Wysyłając dziecko na kolonię lub obóz warto sprawdzić organizatora. MEN obsługuje stronę, na której powinno być zarejestrowane jego zgłoszenie. Link do bazy wypoczynku TUTAJ. Pamiętajmy też o możliwości zgłoszenia wyjazdu policji w celu sprawdzenia sprawności autokaru, podstawowe informacje o nim możemy też uzyskać w specjalnej BAZIE. Więcej informacji dotyczących kontroli zorganizowanych form wypoczynku na stronie STAROSTWA.

Planując wypoczynek nad kąpieliskiem możemy wcześniej sprawdzić jego stan za pośrednictwem tego SERWISU. Więcej informacji dotyczących bezpieczeństwa nad wodą znajdziemy na stronie POWIATU JAROSŁAWSKIEGO. Zasady bezpieczeństwa, a także numery telefoniczne do WOPR znajdują się również na stronie KPP JAROSŁAW.

Zasady dotyczące zachowania w lesie, a więc planowania wycieczki, kwestii rozpalania ogniska, czy zachowania wobec dzikich zwierząt znajdziemy w kolejnej informacji ze strony STAROSTWA.

Jak zawsze pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze. Przez wakacje policja publikuje codziennie aktualizowaną mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, która może przemówi bardziej niż statystyki, czy ostrzeżenia. Jest ona dostępna TUTAJ.

najnowsze

Sezon 2023 w pełni – Arboretum Bolestraszyce

Arboretum w Bolestraszycach to piękne miejsce pełne roślin i wystaw. Pogoda sprzyja, więc warto je odwiedzić