piątek, 1 marca, 2024

32-latek włamywał się do automatów

Zobacz też

Jarosławska Droga Krzyżowa 2024

W piątek 16 lutego odbędzie się w Jarosławiu wspólna dla wszystkich parafii Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpocznie się...

Policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu przemyskiego, odpowie on za liczne kradzieże z włamaniem do automatów wrzutowych, znajdujących się w myjniach samochodowych. W momencie zatrzymania mężczyzna przebywał na przerwie w odbywaniu kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

Od początku września policjanci z wydziału kryminalnego jarosławskiej komendy otrzymywali zgłoszenia o włamaniach do automatów. Łupem sprawcy padały pieniądze, znajdujące się w automatach myjek oraz odkurzaczy. Jednocześnie, w trakcie włamania, powodował on znaczne straty w postaci zniszczonego sprzętu.

Jarosławscy zbierali w tej sprawie informacje i typowali sprawców. Z ich ustaleń wynikało, że włamywaczem może być mieszkaniec powiatu przemyskiego. Policjanci spodziewali się, że dokona on kolejnych przestępstw.

Faktycznie, we wtorek, po godz. 1, na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego doszło do włamania do kontenera jednej z myjni samoobsługowych. Sprawca tuż po dokonaniu przestępstwa odjechał z dużą prędkością w kierunku Krakowa. Jarosławskim śledczym udało się zatrzymać sprawcę w powiecie dębickim. W pojeździe mężczyzny, w skrytce usytuowanej w desce rozdzielczej policjanci odnaleźli robocze rękawiczki, łom, kominiarkę oraz śrubokręt. 32-latek został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu.

Kryminalni przedstawili mieszkańcowi powiatu przemyskiego zarzuty włamania do kontenera, automatów wrzutowych myjni oraz odkurzaczy na terenie powiatów jarosławskiego i ropczycko-sędziszowskiego. O ile wartość start związanych z samą kradzieżą pieniędzy z automatów została oszacowana przez poszkodowanych na ponad 3 tys. zł, o tyle już starty związane z uszkodzeniem mienia wynoszą blisko 60 tys. zł.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

We wrześniu miało miejsce podobne zatrzymanie.

ŹródłoKPP Jarosław

najnowsze

Szukając wspólnego mianownika….

To był dzień , kiedy nagle zgasły wszystkie reklamy na Times Square i Fifth Avenue, wielkie, gigantyczne rozświetlające ulicę...
SeoHost.pl