poniedziałek, 2 października, 2023

32-latek włamywał się do automatów

Zobacz też

Jarmark Benedyktyński 2023

Zaproszenie na XII Jarmark Benedyktyński w Jarosławskim Opactwie - 16-17września (sobota i niedziela)

Policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu przemyskiego, odpowie on za liczne kradzieże z włamaniem do automatów wrzutowych, znajdujących się w myjniach samochodowych. W momencie zatrzymania mężczyzna przebywał na przerwie w odbywaniu kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

Od początku września policjanci z wydziału kryminalnego jarosławskiej komendy otrzymywali zgłoszenia o włamaniach do automatów. Łupem sprawcy padały pieniądze, znajdujące się w automatach myjek oraz odkurzaczy. Jednocześnie, w trakcie włamania, powodował on znaczne straty w postaci zniszczonego sprzętu.

Jarosławscy zbierali w tej sprawie informacje i typowali sprawców. Z ich ustaleń wynikało, że włamywaczem może być mieszkaniec powiatu przemyskiego. Policjanci spodziewali się, że dokona on kolejnych przestępstw.

Faktycznie, we wtorek, po godz. 1, na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego doszło do włamania do kontenera jednej z myjni samoobsługowych. Sprawca tuż po dokonaniu przestępstwa odjechał z dużą prędkością w kierunku Krakowa. Jarosławskim śledczym udało się zatrzymać sprawcę w powiecie dębickim. W pojeździe mężczyzny, w skrytce usytuowanej w desce rozdzielczej policjanci odnaleźli robocze rękawiczki, łom, kominiarkę oraz śrubokręt. 32-latek został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu.

Kryminalni przedstawili mieszkańcowi powiatu przemyskiego zarzuty włamania do kontenera, automatów wrzutowych myjni oraz odkurzaczy na terenie powiatów jarosławskiego i ropczycko-sędziszowskiego. O ile wartość start związanych z samą kradzieżą pieniędzy z automatów została oszacowana przez poszkodowanych na ponad 3 tys. zł, o tyle już starty związane z uszkodzeniem mienia wynoszą blisko 60 tys. zł.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

We wrześniu miało miejsce podobne zatrzymanie.

ŹródłoKPP Jarosław

najnowsze

Antypolonusi

"Wojna nie jest nigdy tak daleko, bo wojna jest zawsze tak blisko…."Wojciech Młynarski Kim są,...
SeoHost.pl