Dzisiaj : Emila Erwina Jutro : Wincentego Wodzislawa

Nasze informacje

Jarosław i okolice

w skrócie

w skrócie

wtorek, 10 lipiec 2018 12:18

Kolejne remonty dróg wykonane

Zakończyły się remonty kolejnych dróg w mieście. Nowe nawierzchnie zyskały: ul. Juliusza Kossaka, Adama Asnyka i Burmistrza Jerzego Matusza.

Budynek dawnego kina w centrum miasta należy do Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej. Uczelnia chce się jednak pozbyć tego budynku. Kilka dni temu unieważniono przetarg, nie było chętnych do zakupu. Uczelnia kupiła kino w 2003 r. od instytucji “Apollo-Film” w Krakowie......

środa, 30 maj 2018 11:07

Dzień Dziecka na Babionce

Kierunek Hotelarstwo i animacja czasu wolnego będzie kształcić przyszłą kadrę wchodzącą na rynek branży HoReCa. Dzięki współpracy studenci będą odbywali praktyki w pięciogwiazdkowym obiekcie. Specjaliści z Bristol Tradition&Luxury będą też prowadzili zajęcia na studiach. To kierunek, który odpowiada na zapotrzebowania rynku pracy.

Nie krzywdź” – pod takim hasłem 27 maja br. ulicami Jarosławia przeszli ze swoimi podopiecznymi miłośnicy zwierząt, manifestując niezadowolenie i brak zgody na krzywdzenie czworonożnych przyjaciół.

Pierwsza Parada Psów zorganizowana przez Obywatelską Radę Kultury „Orka" przeszła ulicami Michalovską, Lubelską, Grunwaldzką, Słowackiego na stadion miejski przy ul. Piekarskiej, gdzie zorganizowany został piknik, poświęcony w całości tematyce zwierząt, ochronie ich zdrowia, niekiedy życia i trosce o bezpieczeństwo. W swoim przesłaniu nie odnosiła się jedynie do psów, ale także do pozostałych istot, w tym kotów, czy ptaków......

Pierwszą inwestycją w ramach rządowego programu Mosty dla regionów będzie most na Sanie w okolicach Jarosławia (Podkarpackie) poinformował w środę minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Na konferencji prasowej na jarosławskim Rynku podkreślił, że program jest realizacją obietnicy z konwencji PiS w Przysusze.

 

 

'Jarosław informacje'

W Jarosławiu powstaje filmowy reportaż o tragicznych losach miejscowych bohaterów wojennych. Pracuje nad nim Jarosławskie Stowarzyszenie „Ocalić przeszłość dla przyszłości”, we współpracy z Tadeuszem Chrzanem, starostą jarosławskim.

środa, 16 maj 2018 09:08

Powstaje nowe przedszkole!

W dawnym budynku Szkoły Podstawowej Nr 11 przy ul. Kraszewskiego 1 od września planowane jest otwarcie publicznego przedszkola. Od stycznia funkcjonuje tutaj pierwszy Miejski Żłobek Radosny Zakątek.

wtorek, 15 maj 2018 07:45

I Komunia Święta 2018 - Kolegiata

Strona 1 z 40

Nasze galerie

Wielka dziura w MOK Jarosław

Wybrane zdjęcia

Jarmark Benedyktynski Autor-Nata

Orsettich noca

Ratusz K.Mruk

Ratusz K.Muk

Back To Top