Dzisiaj : Urszuli Hilarego Jutro : Filipa Korduli

Nasze informacje

Jarosław i okolice

środa, 15 luty 2017 08:00

Osobliwość jarosławskiego kolorytu

Napisane przez A.Zgryźniak
Oceń ten artykuł
(1 Głos)
W Małej Galerii MOK w Jarosławiu /Pl. A. Mickiewicza 6/ eksponowana jest wystawa ,,Jarosław osobliwy" przygotowana przez członków działającego w MOK Klubu Fotograficznego ATEST 70. Ideą przewodnią wystawy jest jakby oddanie lokalnego, dawnego i współczesnego jarosławskiego ,,kolorytu" ...
- ,,Prezentując wystawę „Jarosław Osobliwy” - jak pisze w katalogu wystawy, jej komisarz Krzysztof Mruk - chcemy zwrócić uwagę na nas samych, mieszkańców Jarosławia, którzy są historią tej ziemi, na której się urodzili, w którą wrośli i skąd odeszli. Fotografie przedstawiają osoby w różnych sytuacjach. Mamy nadzieję, że nie wzbudzą kontrowersji, nikogo nie urażą lecz jedynie uchronią od zapomnienia m.in. takie osobistości jak Pan Janek, Brygider, Rusinkiwiecz, Dudziński, „Mewa”, mecenas „Agrafka” czy słynny sierżant Walczak. Przedstawione foty są historyczne, żartobliwe jak i dramatyczne. Mamy nadzieję że zostaną długo w naszej pamięci.
Prezentowana wystawa jest fragmentem zamierzonego albumu o tym samym tytule".
Ekspozycja będzie czynna do 20 lutego. Warto więc się pośpieszyć i ją obejrzeć.
Autorami fotografii są: Anna Inglot, Piotr Działa, Jerzy Zajchowski ,,Jura", Henryk Górecki, Andrzej Jastrzębski, Krzysztof Mruk (prezes Atestu 70). Niektóre pochodzą z Muzeum Kamienica Orsettich w Jarosławiu. Autorzy niektórych fotografii pozostają nieznani.

Przesłał Andrzej Zgryźniak, MOK w Jarosławiu.
Ostatnio zmieniany sobota, 25 luty 2017 16:30

Wybrane zdjęcia

Jarmark Benedyktynski Autor-Nata

Orsettich noca

Ratusz K.Mruk

Ratusz K.Muk

Back To Top