Galeria zdjęć

czwartek, 14 czerwiec 2018 13:46

Katyń w obiektywie Basila Tsitou.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

W dniu 10 czerwca 2018 na zaproszenie Jarosławskiego Opactwa oraz Klubu Fotograficznego Atest 70 działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu została otwarta wystawa fotografii poświęcona Polskiemu Cmentarzowi Wojennemu w Katyniu, poprzedzona uroczystą mszą świętą za Ojczyznę z homilią wygłoszoną przez ks. prałata Mariana Rajchla.
Autorem zdjęć jest kolega z Klubu, Basil Tsitou, zamieszkały w Mohylewie na Białorusi. Fotografie naszego kolegi są dokumentacją historyczną ukazującą cmentarz katyński od powstania w 1992r do czasów obecnych. Oficjalnego otwarcia wystawy dokonał ks. Marek Pieńkowski, dyr. Ośrodka Kultury i Formacji Chrześcijańskiej w Jarosławiu. Temat wystawy omówił Basil Tsitou, który po 24 godzinnej podróży z Mohylewa na Białorusi bardzo wymownie przedstawił swój stosunek oraz wielu mieszkańców przyjaznego nam narodu białoruskiego do zbrodni na Polskich Oficerach.
Wystawa prezentowana będzie w paru odsłonach, powodem jest bardzo dużo materiału fotograficznego. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy w sieni wejściowej do kościoła.

Ostatnio zmieniany czwartek, 14 czerwiec 2018 13:55
Oznaczone pod

Dodatkowe informacje

  • Autor zdjęć: K.Mruk

Wybrane zdjęcia

Jarmark Benedyktynski Autor-Nata

Orsettich noca

Ratusz K.Mruk

Ratusz K.Muk

Back To Top